Zde se nacházíte: / Poslední novinky a aktuality
Ceny jsou zobrazeny bez DPH
Poslední novinky a aktuality na Květnaté louky
29.01.2015 - Vytváření druhově pestrých travních směsí pro podrosty

Vytváření druhově pestrých směsí pro podrosty vychází z poznání stanovištních podmínek. Různé typy bylinných a travních podrostových společenstev si můžete prohlédnout v této galerii.

Více fotografií travních podrostových společenstev
29.01.2015 - Bylinný trávník a historické zahrady

Tento typ travobylinného společenstva je v rodinných zahradách a kolem rekreačních objektů velice žádoucí. Estetická funkce bylinných trávníků je zajištěna zapojeným nízkým porostem s různobarevností květů, především sedmikrásek. Trávníky mají širokou druhovou diverzitu. V porostu jsou přítomny nejenom trávy, ale také byliny (řebříček obecný, svízel syřišťový, pampeliška obecná, kopretina bílá, jitrocel prostřední, černohlávek obecný, pryskyřník hlíznatý, mateřídouška, hvozdík) a jeteloviny (štírovník růžkatý, tolice dětelová). Jetel plazivý, zvláště drobnolisté odrůdy, se jeví jako vhodný doplněk do těchto nízko sečených bylinných trávníků v méně příznivých podmínkách, v nichž zvyšuje odolnost k suchu a dodává potřebný dusík. Trávník velmi dobře plní protierozní funkci a vyžaduje nižší úroveň péče, která spočívá pouze v pravidelném sečení. Hnojení ani ošetření herbicidy nepřipadá v úvahu, protože právě tento režim následné péče podmiňuje výskyt sedmikrásky chudobky, jejíž osivo je v podstatě nedostupné a do směsi se nedá získat. Mezi bylinné trávníky je možné zařadit také směsi do okolí historických objektů. Zajímavá řešení nabízí trávníky v rodinných zahradách historických prvorepublikových vil, které by měly, úplně stejně jako architektonické úpravy budov, citlivě ctít proporce a přirozenost prostředí. Travní směsi a bylinné trávníky do těchto, v podstatě historických rodinných zahrad, by měly obsahovat kromě základních travních druhů, jako je jílek vytrvalý, lipnice luční a kostřava červená, také doplňkové trávníkové druhy – např. poháňku hřebenitou, psineček obecný, lipnici hajní nebo bojínek cibulkatý.
Více fotografií bylinných trávníků v historických zahradách
20.01.2015 - Ozelenění Králičího kopečku v Květné zahradě v Kroměříži

Že se ozelenění Králičího kopečku v Květné zahradě v Kroměříži podařilo se dnes již ví, ale jakými úskalími se muselo při realizaci procházet, vyplývá z přiložených fotografií.

Více fotografií z této zakázky / akce naleznete zde.
01.01.2015 - Jak dosáhout v zahradách pozitivních emocí kombinacemi atraktivních letniček?

Skutečně pozitivních emocí lze v zahradách dosáhnout barevnými kombinacemi atraktivních letniček. Při jejich přesévání do dalších let se vytrácí původní filozofie a požadovaná škála barev, proto chceme-li udržet výtvarný záměr, musíme počítat s každoroční obnovou porostu.

Více fotografií letničkových směsí zde
26.11.2014 - Pohyb vody v rostlinném systému
Podívejte se, jak je to s pohybem vody v rostlinném systému.
13.11.2014 - Zařazení bylinných druhů do pícních směsí
Podívejte se na zařazení bylinných druhů do pícních směsí.
26.05.2014 - Význam květnatých luk (historie, terminologie, ekologie)
Článek: Význam květnatých luk (historie, terminologie, ekologie)
03.04.2014 - Využití druhově pestrých směsí v přírodních zahradách
Podívejte se na příklady využití druhově pestrých travních směsí v přírodních zahradách.
10.03.2014 - Květnaté louky s letničkami ve veřejné zeleni
Celý článek pojednávající o úskalích květnatých luk s letničkami naleznete ZDE.
06.03.2014 - Květnatou louku do zahrady? Proč ne?
Přečtěte si náš nový článek, který pojednává o tomto diskutovaném tématu – Květnatou louku do zahrady? Proč ne?
Strana 3 / 4
« | 1 2 3 4 | »
Výrobků na stranu: 10 20 50 100