- AKCE (6)
- Okrasné travní směsi (8)
- Rekreační travní směsi (7)
- Hřišťové travní směsi (8)
- Golfové travní směsi (7)
- Parkové,krajinné a technické travní směsi (11)
- Pastevní travní směsi (14)
- Pastevní travní směsi pro koně (2)
- Luční směsi (16)
- Jetelotravní směsi (5)
- Směsi pro bioplynové stanice (2)
- Směsi pro myslivce (2)
- Vojtěškotrávy, vojtěško - jetelotrávy (3)
- Travinobylinné směsi (13)
- Směsi pro květnaté louky (7)
- Směsi s podílem letniček (5)
- Směsi pro opylovače (2)
- Letničkové směsi (19)
- Směsi pro krajinné projektování (12)
- Regionální směsi (4)
- Zvýhodněné balíčky směsí (5)
![]() |
+420 517 370 607 |
![]() |
+420 739 074 260 |
![]() |
obchod@agrostis.cz |
Oznámení k EET
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
- 09.02.2015 - Travní směsi pro opylovače
-
Medonosné směsi obvykle neobsahují žádné travní druhy, přesto díky vysokému podílu jetelovin, mohou dostatečně zajistit vytrvalost porostu po dobu více let. Všechny zvolené rostlinné druhy nabízí zdroj pylu a nektaru pro včely i další v přírodě žijící opylovače. Druhová diverzita směsi poskytuje nejen potravu, ale také útočiště pro mnoho druhů hmyzu a motýlů. Směsi jednoletého i víceletého charakteru jsou vhodné pro jarní výsevy a není u nich kladen důraz na výšku porostu.
Více fotografií medonosných travních směsí - 29.01.2015 - Vytváření druhově pestrých travních směsí pro podrosty
-
Vytváření druhově pestrých směsí pro podrosty vychází z poznání stanovištních podmínek. Různé typy bylinných a travních podrostových společenstev si můžete prohlédnout v této galerii.
Více fotografií travních podrostových společenstev - 29.01.2015 - Bylinný trávník a historické zahrady
-
Tento typ travobylinného společenstva je v rodinných zahradách a kolem rekreačních objektů velice žádoucí. Estetická funkce bylinných trávníků je zajištěna zapojeným nízkým porostem s různobarevností květů, především sedmikrásek. Trávníky mají širokou druhovou diverzitu. V porostu jsou přítomny nejenom trávy, ale také byliny (řebříček obecný, svízel syřišťový, pampeliška obecná, kopretina bílá, jitrocel prostřední, černohlávek obecný, pryskyřník hlíznatý, mateřídouška, hvozdík) a jeteloviny (štírovník růžkatý, tolice dětelová). Jetel plazivý, zvláště drobnolisté odrůdy, se jeví jako vhodný doplněk do těchto nízko sečených bylinných trávníků v méně příznivých podmínkách, v nichž zvyšuje odolnost k suchu a dodává potřebný dusík. Trávník velmi dobře plní protierozní funkci a vyžaduje nižší úroveň péče, která spočívá pouze v pravidelném sečení. Hnojení ani ošetření herbicidy nepřipadá v úvahu, protože právě tento režim následné péče podmiňuje výskyt sedmikrásky chudobky, jejíž osivo je v podstatě nedostupné a do směsi se nedá získat. Mezi bylinné trávníky je možné zařadit také směsi do okolí historických objektů. Zajímavá řešení nabízí trávníky v rodinných zahradách historických prvorepublikových vil, které by měly, úplně stejně jako architektonické úpravy budov, citlivě ctít proporce a přirozenost prostředí. Travní směsi a bylinné trávníky do těchto, v podstatě historických rodinných zahrad, by měly obsahovat kromě základních travních druhů, jako je jílek vytrvalý, lipnice luční a kostřava červená, také doplňkové trávníkové druhy – např. poháňku hřebenitou, psineček obecný, lipnici hajní nebo bojínek cibulkatý.
Více fotografií bylinných trávníků v historických zahradách - 20.01.2015 - Ozelenění Králičího kopečku v Květné zahradě v Kroměříži
-
Že se ozelenění Králičího kopečku v Květné zahradě v Kroměříži podařilo se dnes již ví, ale jakými úskalími se muselo při realizaci procházet, vyplývá z přiložených fotografií.
Více fotografií z této zakázky / akce naleznete zde. - 01.01.2015 - Jak dosáhout v zahradách pozitivních emocí kombinacemi atraktivních letniček?
-
Skutečně pozitivních emocí lze v zahradách dosáhnout barevnými kombinacemi atraktivních letniček. Při jejich přesévání do dalších let se vytrácí původní filozofie a požadovaná škála barev, proto chceme-li udržet výtvarný záměr, musíme počítat s každoroční obnovou porostu.
Více fotografií letničkových směsí zde - 26.11.2014 - Pohyb vody v rostlinném systému
- Podívejte se, jak je to s pohybem vody v rostlinném systému.
- 13.11.2014 - Zařazení bylinných druhů do pícních směsí
- Podívejte se na zařazení bylinných druhů do pícních směsí.
- 26.05.2014 - Význam květnatých luk (historie, terminologie, ekologie)
- Článek: Význam květnatých luk (historie, terminologie, ekologie)
- 03.04.2014 - Využití druhově pestrých směsí v přírodních zahradách
- Podívejte se na příklady využití druhově pestrých travních směsí v přírodních zahradách.
- 10.03.2014 - Květnaté louky s letničkami ve veřejné zeleni
- Celý článek pojednávající o úskalích květnatých luk s letničkami naleznete ZDE.