Směsi pro opylovače

Nabídka nektarodárných a medonosných směsí pro včely a další opylovače zavedeného českého výrobce Agrostis Trávníky.

Nejprodávanější

62 rsm 24 bylinny travnik main
 
od 706 Kč
(od 630,36 Kč bez DPH)
62 rsm 24 bylinny travnik main
 
od 650 Kč
(od 580,36 Kč bez DPH)
62 rsm 24 bylinny travnik main
 
od 1 366 Kč
(od 1 219,64 Kč bez DPH)
VTWEB
 
2 755 Kč
(2 459,82 Kč bez DPH)
Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Cena

6502755
16502755

Značky

Balení

Funkce

Lokalita

Stanoviště

Vlastnosti

Položek k zobrazení: 4
62 rsm 24 bylinny travnik main
Tip
od 630,36 Kč bez DPH
od 706 Kč

Obsahuje 49 rostlinných druhů. Směs produkčního charakteru neobsahuje žádné travní druhy, přesto,...

+ další
VILIK-200
62 rsm 24 bylinny travnik main
Tip
od 580,36 Kč bez DPH
od 650 Kč

Díky vysokému podílu barevných jetelovin, kopretiny a řebříčku, tvoří pestrý a suchovzdorný...

+ další
PAPILIO-1
62 rsm 24 bylinny travnik main
Novinka
od 1 219,64 Kč bez DPH
od 1 366 Kč

NEKTAR reaguje na změnu klimatu a stále se zvyšující sucho vysokou diverzitou bylin, jetelovin a...

+ další
NEKTAR-1
VTWEB
2 459,82 Kč bez DPH
2 755 Kč

Směs je vhodná pro osetí orné půdy za účelem snížení škod zvěří na okolních kulturách. Složení...

+ další
MP-10

Byť můžeme za směs pro opylovače teoreticky označit každou směs s podílem bylin, produkty zahrnuté v této kategorii vznikly přímo pro opylovače s cílem poskytnout co nejrozmanitější a nejkvalitnější zdroj nektaru a pylu po celou sezonu. Směs pro opylovače s názvem Vilík obsahuje pouze byliny a jeteloviny a je vysoce nektarodárná. Tato směs pro opylovače rovněž není svým složením vhodná do volné krajiny. Do té je naopak velmi vhodná a přírodě bližší směs pro opylovače s názvem Nektar, která je navíc zapsána jako užitný vzor na Úřadu průmyslového vlastnictví. Tato směs pro opylovače zabezpečuje nejen dlouhodobé zkvalitnění půdy a celkové zvýšení biodiverzity, ale také druhově velmi bohatý zdroj pylu (tedy i esenciálních  aminokyselin, vitamínů, fenolických látek a mikrobioty nutné pro optimální fungování zažívacího traktu hmyzu). Začleněním směsi pro opylovače Nektar do krajiny je podpořena tvorba krajinné mozaiky, na niž je navázáno drobné ptactvo a drobná zvěř. Tímto směsi pro opylovače přispívají ke stabilizaci ekosystému, tedy celého potravního řetězce, a navýšením stavu ptactva zároveň otevírají možnost řešení aktuálního problému přemnožení hrabošů. Ekonomickou variantou je pak směs pro opylovače Papilio, která obsahuje nižší podíl bylin, který je však kompenzován významným zastoupením barevných jetelovin. Směs pro opylovače je velmi vhodná pro podporu hmyzu, motýlů a díky přívětivé ceně, nízkému vzrůstu a pestrým barvám dobře zapadne i v parku nebo rodinné zahradě. Díky vysokému zastoupení barevných jetelovin ve směsi je pro opylovače velmi vhodným osivem také myslivecká směs MP-10.

Se stále nižší biodiverzitou ubývá v krajině nejen rostlinných druhů, ale také užitečného hmyzu, jenž je nezbytný pro zdravé fungování ekosystémů. Na tento znepokojivý trend reagujeme trojicí atraktivních a osvědčených směsí, které kromě své estetické hodnoty nabízejí také dostatek pastvy pro hmyz.

Víceletá medonosná produkční směs Vilík je postavena na míru opylovačům a díky vysoké druhové diverzitě poskytuje nejen dostatek nektaru po celý vegetační rok, ale také útočiště pro celou řadu hmyzích a motýlích čeledí. Nestává se však náhradou za přirozené společenstvo.

Směs Papilio je naopak velice vhodná do intravilánu jako alternativa ke klasickému trávníku, kde díky své suchovzdornosti zvyšuje estetickou hodnotu veřejných prostor a zároveň zlepšuje půdní podmínky. Navíc obsahuje nektarodárné jeteloviny, jež jsou útočištěm několika motýlím druhům po celou dobu vegetace.

Dejme společně šanci hmyzu zažít v sídlech i v krajině renesanci!