NEKTAR - Travinobylinná směs pro včelí pastvu

NEKTAR reaguje na změnu klimatu a stále se zvyšující sucho vysokou diverzitou bylin, jetelovin a trav, včetně druhů vázajících dusík. Směs podporuje bonitu půdy a atraktivitu pro edafon, zlepšuje vodní režim či účinnost protierozních opatření. Přispívá ke stabilizaci ekosystému a opylovatelům navíc nabízí kontinuální snůšku pylu i nektaru.

Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost . . Zvolte variantu
Kód: NEKTAR-1 NEKTAR-10 Zvolte variantu
1 301 Kč 10 274 Kč od 1 301 Kč 1 131,30 Kč bez DPH 8 933,91 Kč bez DPH od 1 131,30 Kč bez DPH
NEKTAR - Travinobylinná směs pro včelí pastvu
62 rsm 24 bylinny travnik main
Novinka

NEKTAR - Travinobylinná směs pro včelí pastvu obsahuje 29 rostlinných druhů. Od roku 2021 je tato směs na základě výzkumného projektu č. TJ04000048 „Vliv foliární aplikace selenu a zinku na kvalitativní a kvantitativní parametry pícnin a životního prostředí organismů na ně vázaných“ podpořeného TAČR, zapsána jako užitný vzor na Úřadu průmyslového vlastnictví pod číslem 35557.

Skladba osevní směsi NEKTAR reaguje na několik nejaktuálnějších problémů lučních porostů v ČR i přilehlých regionech. Reaguje na změnu klimatu a stále se zvyšující sucho vysokou diverzitou bylin, jetelovin a trav, včetně druhů vázajících dusík. Vysetá směs přispívá k lepšímu zapojení porostu, zmohutnění kořenové soustavy a zvýšení podílu organické složky v půdě. Díky tomu se celkově podpoří bonita půdy a atraktivita pro edafon. Zároveň dochází ke zlepšení vodního režimu a zvýšení účinnosti protierozních a protipovodňových opatření v krajině. Zastoupení nektarodárných rostlin zajistí opylovatelům kontinuální snůšku pylu i nektaru, druhovou bohatost pylu (tedy i esenciálních  aminokyselin, vitamínů, fenolických látek a mikrobioty nutné pro optimální fungování zažívacího traktu hmyzu). Začleněním směsi do krajiny je podpořena tvorba krajinné mozaiky, na niž je navázáno drobné ptactvo a drobná zvěř. Tím směs přispívá ke stabilizaci ekosystému, tedy celého potravního řetězce, a navýšením stavu ptactva zároveň otevře možnost řešení aktuálního problému přemnožení hrabošů.

Vybrané rostlinné druhy ve směsi jsou schopné akumulovat Se a Zn a biofortifikovat tím biomasu sloužící jako píce pro výživu hospodářských zvířat. Předpokládá se i pozitivní reakce opylovatelů díky zlepšení kvalitativních i kvantitativních parametrů potravových zdrojů včel. Rostliny fortifikované mikroelementy jsou včelami navštěvovány. Navýšení Zn a Se ve výživě opylovatelů může být klíčovým faktorem pro zlepšení jejich životaschopnosti.

Travinobylinná směs pro včelí pastvu NEKTAR je využitelná zemědělci, orientujícími se na udržitelné hospodaření v krajině, včetně těch, kteří musí zajistit dostatečnou produkci píce.  

Složení*:

Trávy 70%: Psineček obecný (Agrostis capillaris´Polana´) 2,3%, Tomka vonná (Anthoxantum odoratum) 3,1%, Ovsík vyvýšený (Arrhenatherum elatius ´Median´) 3,4%, Sveřep horský (Bromus marginatus ´Tacit´) 6,7%, Poháňka hřebenitá (Cynosorus cristatus ´Rožnovská´) 6,2%, Kostřava luční (Festuca pratensis ´Otava´) 6,2%, Kostřava červená pravá (Festuca rubra rubra ´Tagera´) 11,7%, Kostřava červená (Festuca rubra trichophylla ´Mirka´) 5,4%, Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata ´Zulu´) 2,3%, Kostřava červená trsnatá (Festuca rubra commutata ´Fidelio´) 1,6%, Kostřava drsnolistá (Festuca trachyphylla ´Dorotka´) 7,8%, Jílek vytrvalý (Lolium perenne ´Honzík´) 1,6%, Bojínek luční (Phleum pratense ´Sobol´) 1,6%, Lipnice luční (Poa pratensis ´Balin´) 7,8%, Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens ´Horal´) 2,3%

Byliny 20%: Kmín kořenný (Carum carvi ´Prochan´) 0,6%, Chrpa luční (Centaurea jacea) 0,6%, Pohanka obecná (Fagopyrum esculentum) ´Zita´ 6,7%, Chrastavec rolní (Knautia arvensis) 1,4%, Kopretina irkutská (Leucanthemum vulgare) 2,8%, Svazenka vratičolistá (Phacelia tanacefolia ´Větrovská´) 5,7%, Šalvěj luční (Salvia pratensis) 0,5%, Šalvěj přeslenitá (Salvia verticillata) 0,5%, Krvavec menší (Sanguisorba minor) 0,9%, Silenka nadmutá (Silene vulgaris) 0,3%

Jeteloviny 10%: Úročník bolhoj (Anthyllis vulneraria ´Pamir´) 1,3%, Štírovník růžkatý (Lotus corniculatus ´Táborák´) 6,7%, Vičenec ligrus (Onobrychis viciifolia ´Višňovský´) 1,7%, Jetel luční (Trifolium pratense ´Start´) 0,3%

 

Balení: 50 g 200 g 1 kg 10 kg
Plocha (m2): X X 180 - 250 1800 - 2500

 

Doporučený výsevek: 4-6 g/m2

Hmotnost balení ±4% v závislosti na vysychání semen.

*Složení může podléhat změnám na základě aktuální dostupnosti komponent.

Doplňkové parametry

Kategorie: Travinobylinné směsi
Funkce: Medonosná, Pícninářská
Lokalita: Krajina, Intravilán
Stanoviště: Standardní, Sucho
Vlastnosti: S podílem letniček, Výrazné barvy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

62 rsm 24 bylinny travnik main
Tip
od 580 Kč bez DPH
od 667 Kč
VILIK-200
62 rsm 24 bylinny travnik main
Tip
od 540 Kč bez DPH
od 621 Kč
PAPILIO-1
62 rsm 24 bylinny travnik main
od 850,43 Kč bez DPH
od 978 Kč
KLASIK-1

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení