ŽIVA - Druhově obohacená jetelotravní směs

Směs je složena z českých odrůd vhodných pro použití v krajině dle Standardu Agentury přírody a krajiny „Krajinné trávníky“.

Použití druhově obohacené jetelotravní směsi je určeno pro případy zatravňování orné půdy a jejího převodu na trvalé travní porosty, ale i pro zlepšení druhově nevyhovujících trvalých travních porostů v oblastech, kde chybí regionální směsi osiv. Použití běžných komerčních směsí je z hlediska ochrany přírody nevhodné.

I z porostů založených výsevem druhově obohacených směsí se může postupně vyvinout druhově bohatý porost spontánní sukcesí cílových druhů z okolí, zvláště po ústupu některých méně vytrvalých vysetých komponent např. jetele lučního (Trifolium pratense).

Podle Programu rozvoje venkova na období 2014-2020 je použití těchto směsí povinné ve zvláště chráněných územích (předpokládáme, že velkoplošných) a ochranných pásmech národních parků na půdách:

  • silně a mírně erozně ohrožených,
  • podél vodních útvarů,
  • v ochranných pásmech vodních zdrojů.

Předpokládá se, že jejich použití přispěje ke zvyšování biologické různorodosti a ekologické stability krajiny.

Balení
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost . . Zvolte variantu
Kód: ZIVA-10 ZIVA-20 Zvolte variantu
1 840 Kč 3 680 Kč od 1 840 Kč 1 600 Kč bez DPH 3 200 Kč bez DPH od 1 600 Kč bez DPH
ŽIVA - Druhově obohacená jetelotravní směs

Složení*:

Trávy 95%: Psárka luční (Alopecurus pratensis) 12%, Ovsík vyvýšený (Arrhenatherum elatius) 1%, Poháňka hřebenitá (Cynosurus cristatus) 6%, Srha laločnatá (Dactylis glomerata) 4%, Kostřava červená (Festuca rubra trichophylla) 20%, Kostřava červená (Festuca rubra commutata) 6%, Kostřava luční (Festuca pratensis) 14%, Bojínek luční (Phleum pratense) 10%, , Lipnice luční (Poa pratensis) 19%,Trojštět žlutavý (Trisetum flavescens) 3%.

Jeteloviny 5%: Úročník bolhoj (Anthyllis vulneraria) 0,5%, Štírovník růžkatý (Lotus corniculatus) 0,5%, Tolice dětelová (Medicago lupulina) 1%, Vičenec ligrus (Onobrychis viciifolia) 1%, Jetel luční (Trifolium pratense) 1,2%, Jetel plazivý (Trifolium repens) 0,8%.

Doporučený výsevek: 30 kg/ha

*Složení může podléhat změnám na základě aktuální dostupnosti komponent.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jetelotravní směsi
Funkce: Medonosná, Pícninářská
Lokalita: Krajina
Stanoviště: Standardní, Sucho, Vlhko
Vlastnosti: Výrazné barvy, Druhově obohacená

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Založení porostu 12.2.2022 09:14
Dobrý den chci se zeptat jak a kdy založit porost? Jestli je potřeba podsev nebo bez podsevu? Děkuji za odpověď
Založení porostu 15.2.2022 14:32
Dobrý den, výsev je vhodný již nyní, obecně pak během jarních měsíců do konce dubna. V druhé polovině roku je vhodný výsev v druhé polovině září, dle přírodních podmínek případně i začátkem října. Porost je vhodné zakládat bez podsevu. Děkujeme za Váš zájem! Martin Straka, Agrostis Trávníky, s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení